16. 12. 2014

[Google Kontakty] Jak správně přidávat kontakty

Přidání kontaktu v Google kontaktech dnes neznamená pouze přidání jména a telefonního čísla. Kontakt dnes znamená i další důležité informace jako email, bydliště, narozeniny, chatovací přezdívka atp.

Do Google Kontaktů se dostaneme dvěma způsoby. Buďto přímo zadáním adresy google.com/contacts/ nebo přes Gmail změnou výběru služby pod logem Google - viz níže.Přes červené tlačítko Nový kontakt přidáme kontakt a automaticky se dostaneme do pole pro vyplnění údajů. Jsou zde pole jako Jméno (zadává se ve formátu Jméno Příjmení), Email, Telefon, Adresa, Narozeniny a URL. Další libovolné pole se přidá přes tlačítko Další níže.
Na výběr je hned z několika dalších možností:
- Jméno (fonetické) - když máte problémy se zapamtováním výslovností jména :-)
- Přezdívka
- Pozice
- Vztah
- Chat - jako např. Jabber
- Internetové volání - jako např. SkypeTelefon se vyplňuje bez mezinárodní předvolby. Stačí pouze zvolit příslušnou "vlaječku".
Pro vyplnění přesné adresy je potřeba kliknout na "tři body" hned vedle tohoto pole. Vyjede nám tabulka pro upřesnění adresy pro snadné vyplňování.


Po uložení doporučuji kontakt přiřadit do nějaké skupiny. V horním menu klikneme na tlačítko "skupiny" hned vedle tlačítka "zpět". Buďto tento kontakt přiřadíme k již vytvořené skupině a nebo uděláme novou.
Veškeré změny by se měly automaticky uložit, tudíž není potřeba nikam více klikat.

Poslední věc, která zbývá přidat je avatar neboli obrázek kontaktu. Pokud budete mít u kontaktu přidaný Google email automaticky se přiřadí avatar z Google+ profilu tohoto emailu.