17. 12. 2014

[Google Kalendář] Jak snadno vytvářet události

Google Kalendář je jeden z nástrojů, kterému dokážete produktivně řídit celý pracovní den. Pojďme se podívat, jak v něm co nejefektivnější vytvářet události.

Nejdůležitější věc pro efektivní využívání Google Kalendáře je správné nastavení. Nyní vás seznámím s tím, jak nejlépe nastavit proces vytváření událostí.


Dle vašich požadavků je nejprve potřeba si říci, jaké základní nastavení by událost měla mít. Klikneme na ikonu nastavení a zvolíme Nastavení. Jako první se dostaneme do karty Obecné.

Po nastavení časového pásma nás zajímá možnost Události z Gmailu.

Doporučuji povolit přidávat automaticky a nastavit soukromí dle libosti - osobně mám nastaveno pouze pro mne. Nyní, kdykokoliv vám někdo emailem pošle pozvánku zobrazí se vám v kalendáři a bude viditelná dle nastavení soukromí.Hned pod tím je další důležité pole a to nastavení výchozí doby trvání události. Doporučuji nastavit délku, která bude vyhovovat většině vytvářených událostí, pro mne například 30 minut.


Autmaticky přidávat pozvánky do mého kalendáře je další užitečná vlastnost, u které doporučuji nastavit možnost druhou - Ano, ale oznámení událostí posílat pouze v případě odpovědi Ano nebo Možná. Nebudou vás tak všechny události obtěžovat neustálým upozorněním, ale při pohledu do kalendáře uvidíte i ty, na které jste neodpověděli.
Níže vše uložíme.

Dostaneme se na hlavní stránku kalendáře a po levé straně nahoře jste si zcela jistě všimli červeného tlačítka Vytvořit. Po kliknutí se nám automaticky stránka přesměruje na vytvoření události. Dle našeho nastavení má automaticky dobu trvání 30 min (v mém případě). Po uložení se nám zobrazí v kalendáři.Existuje však ještě jedno praktické řešení, které není tolik známé a to způsobem "klikni a táhni".
Klikněte na libovolný den a libovolnou hodinu levým tlačítkem myši a nepouštěje jej. Táhnutím kurzoru dolů vytvoříte automaticky událost, čím více táhnete, tím delší je událost. Pokud pouze kliknete na požadovanou hodinu vytvoří se znovu událost na délku vašeho nastavení v minulých krocích tohoto návodu.