14. 12. 2014

10 nejlepších aplikací pro Mac, bez kterých bych ho ani nezapínal [ZDARMA]

Příchod MacBooku pro mě znamenal menší pracovní revoluci. Jakákoliv práce na něm je zážitek. Produktivita se zvýšila o několik procent a jako bonus to všechno spolu symbiózně funguje a hezky vypadá. Prostě už nemusím řešit kraviny. Jelikož jsem zjistil, že najít užitečný seznam programů pro Mac je téměř nemožné, vytvořím si vlastní. Snad tím někomu pomohu.
1. Adium - nejlepší IM aplikace, která překvapí tunou možností konfigurace a napojení všech možných komunikátorů jako Jabber, AIM, Facebook, Google atp.2. Android File Transfer - jelikož Mac a Android se nikdy moc nekamarádili, je potřeba pro snadnou obsluhu úložiště v Androidu program, který umožní listování a práci v něm tak jako na Windows. K tomu slouží právě Android File Transfer.3. AppCleaner - odinstalování programu na Macu funguje trochu jinak než na Windows - přesune se program.apk přímo do koše, čímž se ale nemusí vymazat všechny drobné soubory, které k aplikaci patřily, je potřeba použít další skvělý prográmek zcela zdarma a to AppCleaner.


4. Brackets - nejlepší současný editor HTML, CSS a JS, který by neměl chybět na žádném disku. Zdarma dostanete prvotřídní podporu komunity, která se o celý vývoj stará a profesionální pracovní prostředí.


5. Cyberduck - nejpoužívanější (S)FTP klient je dostupný zcela zdarma. V případě, že se Vám bude líbit, je možné autora podpořit. Jednoduché nastavení zvládne opravdu každý.


6. Google Drive - nezbytnou součástí každého počítače má být dnes Google Disk. Nejlepší internetové úložiště, které při napojení Google Apps dělají z každého počítače plnohodnotnou pracovní stanici.7. Lock Me Now - pokud jste zvyklí na okamžité zamykání displeje pomocí Win+L, bude se Vám hodit následující prográmek, který dokáže to samé i s MacBookem. Nastavit si můžete téměř jakoukoliv klávesovou zkratku budete chtít.8. OBS - zcela jistě už jste někdy potřebovali nahrávat obrazovku Vaše počítače, ale k mání na Mac jsou pouze předražené nebo zbytečně profesionální programy. OBS - Open Broadcaster Software je ke stažení zcela zdarma a dokáže vše od nahrávání obrazovky nebo vybraného místa, nahrávání webky, nahrávání vnitřku aplikace. Skvělý program nejenom pro Youtubery.9. Pomodoro One - produktivita je potřeba nejenom v práci. I doma potřebujete být zvládnout co nejvíce práce za co nejméně času a k tomu slouží Pomodoro. Využívá prokázaně funkční techniky časové osy, kdy určitou dobu nepřetržitě pracujete a posléze na pár minut povinně odpočíváte. Společně s minimalistickým designem se stanete superproduktivní!10. Připomínky - tato pomůcka je již nějakou dobu přímo v operačním systému a mnozí se s ní již zcela jistě setkali (alespoň v nějaké jiné její podobě - Wunderlist, Google Keep). Další aplikace pomáhající zvýšit efektivitu práce využívá jednoduchého seznamu úkolů (připomínek), který Vás nutí tyto úkoly dodělat a zabraňuje zbytečné prokrastinaci a soustředění se na zbytečnosti.