24. 11. 2014

[Google Nákresy] Představení

Nyní se dostáváme k jednomu z mých nejoblíbenějších nástrojů v celém balíku Google služeb a to jsou Nákresy. Je dost pravděpodobné, že jste se s nimi ještě nikdy nesetkali nebo o nich neslyšeli. Pojďme si je ve zkratce představit.
Asi nejvýstižnější popisek toho, co jsou Nákresy by vypadal nějak takto: Aplikace, kde se rodí společné plány a nápady. Supluje jakýkoliv blok a tužku a šetří mnoho času.

Nákresy totiž slouží zejména pro náčrty nápadů a náčrtů různých prací. V celé skupině můžete online upravovat vše, co si na Nákresy načrtnete, v rozmanitosti se meze nekladou. Prakticky tak můžete s kolegou na druhé straně zeměkoule probírat návrh úpravy webu, návrh na obal nové knihy, vzájemnou relevanci různých postupů a mnoho dalších věcí.

Používat můžete efektivní nástroje pro náčrty jako Čára, Šipka, Pravoúhlá spojnice, Zakřivená spojnice, Křivka, Složená čára nebo Kreslení.

Vše je samozřejmě zabaleno do intuitivního rozhraní společně s automatickou zálohou kam jinam než na Google Disk.


Nechybí zde podpora exportních formátů typů pdf, svg či png a jpg. To vše zdarma na dosah pár kliknutí při založení Google účtu.