23. 11. 2014

[Google Prezentace] Představení

V našem příběhu o Google Apps se nyní podíváme na další nástroj, bez kterého by se snad každý kancelářský počítač neobešel - prezentace.
Kdo by neznal PowerPoint. Minimálně jednou za život se s ním setkal asi každý. Ať už povinně při hodině dějepisu, kdy musel ztrácet drahocenný čas nad tvorbou prezentace k referátu nebo na hodině informatiky.

I k těmto povinnostem se dají Google Prezentace použít, avšak nás však zajímají všechny užitečné funkce, které nám mohou nabídnout. A není jich málo!

Uživatelské rozhraní je pro nás již standardem. Veškeré potřebné funkce na jedné liště s možností rozšířených funkcí v rozklikávacím menu. Máme zde možnost si vybrat z již několika připravených šablon a motivů. Pokud si nevyberete, není nic jednoduššího než si připravit vlastní pomocí vkládaných text boxů a obrázků.


Když už jsem u toho vzpomínání, zcela jistě se každému stalo to, že si téměř dokončenou práci zavřel a neuložil. To se nám s Google Apps stát nemůže. Všechny změny jsou ukládány na Google Disk a v případě náhlého vypnutí počítače nebo jiné události začnete tam, kde jste skončili.

Ani zde nechybí skvělá podpora všech formátů typu pptx, pdf, svg, png, jpg.