23. 11. 2014

[Google Tabulky] Představení

Hned po Dokumentech jsou na řadě Tabulky, které jsou v celém balíku aplikací neméně významné.
 Jak už je z názvu jasné, jedná se o aplikaci pro tvorbu tabulek a grafů. Plně nahrazuje Microsoft Excel pro 99% všech uživatelů. Nepočítaje uživatelé, kteří jej mají propojený například s účetním systémem ap.

Nicméně grafické rozhraní je téměř totožné od toho Dokumentového. O základní funkce se stará hlavní přehledná lišta, která obsahuje formátování textu nebo buňky, zarovnání i zalomení, popřípadě změna formátu nebo zvolení funkce. Hned nad touto lištou je znovu klasické menu, které obsahuje další pokročilé možnosti.

Ať už používáte tabulkový procesor na cokoliv - filtrování dat, tvorba grafů návštěvnosti či výpočet různých průměrů, můžete si být jisti, že Google Tabulky vám budou věrným a pohodlným sluhou.

Pokud pochybujete o tom, že Vám nabídnou takové velké množství funkcí jako Excel, prohlédněte si tabulku TADY, změníte názor :-)

S kompatibilitou jsou na tom Tabulky stejně jako Dokumenty. Plná podpora všech známých formátů jako xlsx, ods, pdf, csv, tsv.


Nemá nyní cenu tento nástroj nějak dlouze popisovat. Znovu na Vás čekají tuny užitečných funkcí, které si společně postupem času ukážeme.