12. 11. 2014

[Google Kalendář] Představení

Dalším velmi mocným článkem v sestavě Google aplikací je Kalendář. Organizuje mi téměř celý den a díky němu zvyšuji svoji efektivitu.
 Pokud stále používáte papírové diáře, měli byste se stydět :-) Ačkoliv na světě existuje nepřeberné množství kalendářů, které pomohou s denním plánování, žádný z nich nesahá Google Kalendáři ani po kolena.

Vše samozřejmě probíhá přes zálohované prostředí Google Disku a veškeré změny se hned propíšou do všech spárovaných zařízeních. Největší výhodu vidím právě v této dokonalé synchronizaci, kdy si nastavím na PC upomínku např. dnes na 19. hodinu. Odejdu od PC a jsem pouze u telefonu. Aniž bych se o něco staral, zazvoní mi telefon s připomenutím. Pokud si upozornění přečtu na jednom zařízení, na druhém se smaže také.

V rámci firmy či rodiny určitě oceníte možnosti sdílení kalendáře v rámci různých účtů. V mžiku se tak kolega může podívat, kdy jste dostupný nebo kdy zrovna končí schůzka. Nastavit lze různé druhy "soukromí" pro jednotlivé události. Pokud chcete dát všem vědět, že od 14:00 - 15:30 jste nedostupný, ale nechcete sdělovat detaily jako účel schůzky nebo zúčastněné přítomné osoby na schůzce, lze snadno přepnout do "soukromé viditelnosti".

Přidání kalendáře se provede jednoduše ve spodní levé části aplikace vložením emailové adresy, na jakou se kalendář váže.


Další užitečnou funkcí je nastavení opakování událostí. Například nezapomenout každý třetí měsíc 2. vyúčtovat nějakou fakturu. Vytvoří se daná událost, nastaví podmínky a je to. O nic víc se starat nemusíte.
Kalendář je pro mne jako takový denní harmonogram, kdy jakou práce mám udělat a bez něj bych zapomněl na polovinu věcí, jelikož se řadím mezi osoby "co si nenapíšu, to nevím". V případě, že používáte Google Úkoly, lze je zobrazit jednoduše na pravé straně.

Nabízí spoustu užitečných doplňujících funkcí a jiných vychytávek, ale o tom někdy příště :-)