10. 11. 2014

[Google Kontakty] Představení


Nezbytnou součástí Google Apps jsou Kontakty a Úkoly, které někdo řadí přímo do služby Gmail, jelikož jsou s ní přímo propojené. Jak už název napovídá, jedná se o správu všech kontaktů a úkolů v účtu.

Kontakty

Určitě si jistě spousta z Vás ještě vzpomene na ty doby, kdy po rozbitém telefonu přišla ta ještě nepříjemnější část, a to přepisování nebo nedej bože shánění kontaktů.

"Ahojky, ztratila jsem telefon, tak mi napište do zpráv vaše čísla. Díky :*"

Tak takovéto zprávy už jsou dávno minulostí. Google Kontakty se dají propojit s jakýmkoliv chytrým přístrojem a získat tak všechny kontakty kdekoliv. Stačí pouze jedná věc - propojit telefon s Google účtem a ukládat kontakty přímo na něj. V případě, že ztratíte nebo rozbijete telefon, se dají jednoduše všechny kontakty stáhnout znovu. A to nejenom do chytrého telefonu.

Pokud používáte nějaký jiný program, který s takovýmito údaji pracuje, můžete si nechat exportovat celý seznam včetně všech detailů do souborů typu CSV nebo vCard. Nechybí zde ani naopak import kontaktů z nějakého dosavadního programu.


Kontakt už dnes není pouze jméno a telefonní číslo, popř. email, ale další informace jako Adresa, Datum narozenin, Webová adresa, Chat, Vztah, Zaměstnání a pozice atp.
To vše lze mít díky Google Kontaktům zálohované a kdykoliv při ruce.

Úkoly

Google Úkoly je jedna z mála aplikací, na které se poslední dobou zanevřelo. Jedná se o velice jednoduchou komponentu pro zápis poznámek s časovým štítkem. Pomocí checkboxu se takový úkol oškrtne jako splněný a archivuje se. Nicméně pro pokročilejší práci se hodí zapisování úkolů přímo do Google Keep nebo Google Kalendáře.