26. 11. 2014

[Google Chrome] Představení

Posledním článkem, který zapadá do Google Apps balíčku je nejlepší internetový prohlížeč současnosti - Google Chrome. I když jej můžete používat bez nutnosti vlastnit Google účet, přidal jsem ho do této sekce i proto, že jej lze vzájemně s ostatními Google Aplikacemi propojit.
Google Chrome je tu s námi již od roku 2008 a od té doby se celkem zaslouženě stal nejpoužívanějším internetovým prohlížečem současnosti. Zásadní výhodou pro nás je 100% kompatibilita s webovými Google Aplikacemi. Tedy pokud chcete využívat všech funkcí Google Apps bez komplikací, pořiďte si Google Chrome.


Tento prohlížeč mimo svoje základní výhody jako bezpečnost, neustálý vývoj a rychlost prohlížení obsahuje i svůj vnitřní "Obchod", kde seženete nejrůznější doplňky pro efektivnější práci, na které jen pomyslíte.

Okrajově se mohu zmínit o Adblocku, Evernote Web Clipper, Google Calendar, Google Translate, Zkracovač URL adresy a mnoho mnoho dalšího. Veškeré doplňky si budeme postupem času představovat.

Pokud tedy používáte jiný prohlížeč než Chrome, honem si ho běžte stáhnout a vyzkoušet. Ne nadarmo je Chrome stavebním kamenem pro operační systém Chromebooků!