1. 7. 2014

Jak jsem se nenechal okrást aneb pravdivý příběh o slevových portálechŘeknu vám pravdivý příběh o tom, jak se nemáte nikdy nechat odradit a bojovat až do poslední chvíle.
Před cca rokem jsem si koupil sluchátka za 900 Kč na slevovém portálu Královnaslev. Ihned peníze poslal na účet včetně čísla kupónu. Jelikož jsem takto podobně nakupoval už několikrát, neočekával jsem žádné komplikace. Bohužel se však v diskuzi pod článkem začaly hromadit stížnosti lidí, že zaplatili a už třeba 3 týdny čekají na zásilku. Ani v mém případě jsem nebyl výjimkou. Sluchátka přišly 3 dny před lhůtou 30 dnů, do kdy měl prodejce vše zaslat. Jednalo se sice o originál, ale 3 roky starý model. Kvalitou zvuku však byly naprosto v pořádku. 

Používal jsem je zhruba 2 měsíce, když se mi rozbilo pravé sluchátko, asi špatný spoj, klasická závada. Zašlu dle emailové dohody sluchátka zpátky prodejci k opravě. A tady to začalo. Uběhl měsíc, do kdy se musí reklamace vyřídit a stále žádná reakce. Píšu tedy další email s tím, že žádám o vrácení peněz , protože závada nebyla odstraněna do 30 dnů. Bez odezvy. Uběhly už dva měsíce a v tu přišel email, proč požaduji vrácení a ne zaslání nového kusu. Informoval jsem tedy obchodníka o příslušném paragrafu. A další měsíc nic. Odeslal jsem email, dopis, další email, další dopis, email na slevový portál - taktéž nereagoval, email.
Spousta lidí by se na to prostě vykašlalo, protože ty peníze už asi nikdy nedostanou, protože nikdo nereaguje a obchodník je až v Ostravě.

Kontaktoval jsem tedy přes různá fóra a stránky ostatní uživatele, kteří byly taktéž podvedeni, ať se mi ozvou. A dále jsem zaslal stížnosti na všechny možné stránky jako dTest-Vašestížnosti atd. Zařídil jsem hromadnou stížnost na ČOI, kde jsem vysvětlil celou situaci s tím, že jsem byl připraven i na hromadnou žalobu, protože škoda už přesáhla 5000 Kč.

O další měsíc později mi ráno zvoní telefon s tím, že peníze jsou zaslány a jestli chci k telefonu pána z ČOI, aby mi to potvrdil. Kouknu na účet a opravdu. Jsou tam. PO ROCE! Co z toho plyne? I když šlo o "pouhých" 900 Kč, tak vás tohle nevzdávání se nestojí kromě času a občas nervů :-) téměř nic. Vždy je tam šance na výhru a je spousta prostředků, jak se bránit. Nevzdávejte se.