1. 11. 2013

Google Chrome jako plnohodnotná pracovní stanice

Málokdo ví, že internetový prohlížeč Google Chrome umí téměř plnohodnotně nahradit jakýkoliv program, který používáte každý den. Největší výhoda této možnosti je přenositelnost. Ať už používáte Chrome odkudkoliv, po přihlášení se na svůj google účet se Vám automaticky stáhne veškeré nastavení a historie v prohlížeči.


Práce s texty a tabulkami 

Neznám uživatele počítače, který by v životě nepracoval s Microsoft Office nebo jakoukoliv freeware náhražkou. Po několika letech vývoje představil Google svoje dokumenty a tabulky, které můžete otevřít na jakémkoliv PC. Plně podporují nejvíce používané excelovské funkce včetně speciálního formátování atp. Emailový klient

GMail je po drobné úpravě nastavení nejlepší online/offline emailový klient, který můžete získat. Při dvouletém používání GMailu jsem obdržel 0 spamových emailů, po dvouletém užívání emailu na Seznamu jich bylo zhruba 1200.
Nehledě na to, že jej lze propojit s mnoha dalšími službami, o kterých se zmíním v tomto článku.

Poznámky a upomínky

Můj názor na to, že Evernote je nejlepší současný "poznámkovač" se nemění. Ale v případě potřeby na trochu jednoduššího typu poznámek můžete použít Google Keep, který je jako praktický rychlý blok přístupný odkudkoliv a samozřejmě ke stažení zdarma. Google Tasks je další skvělou volbou pro synchronizovaný záznam Vaši úkolů.Webové úložiště


Google Drive je druhá nejlepší možnost internetového úložiště hned po Dropboxu. Ale v případě, že využijete plně služeb Googlu je změna z Dropboxu nejlepším možným rozhodnutím. V současné době Vám nabídne 15 GB dat zcela zdarma. Cena dokoupení dalšího místa 100 GB začíná na pouhých 5 $/měsíc.


Čtení PDF

Díky integrovanému prohlížeči PDF dokumentů máte svoji čtečku vždy při sobě.Práce s Grafikou

Trochu osekanější verze Photoshopu Vám nabídne chrome prográmek Pixlr Editor zcela zdarma. Rádi byste narychlo upravili obrázek, ale nemáte na počítači zrovna nainstalovaný editor? Malování je až moc primitivní. S Pixlr editorem zvládnete spoustu pokročilých funkcí jako práci s vrstvami, rozostření hned několika způsoby, vložení filtrů pro obrázek atp.


Prezentace

Tak jako v případě dokumentů a tabulek má pro Vás Google řešení ve formě Prezentací. Vytváření jednoduchých i pokročilých slideů není pro tuto aplikaci žádný problém.

Hudba

Není tomu tak dávno, co Google spustil vlastní stream pro poslech hudby Google Play Music, který se stal rázem osobním favoritem a předběhl tak užívání Groovesharku. K tomu si na 30 dní zdarma můžete vyzkoušet rozšířené možnosti služby.


Vzdělávání

Naprostá menšina uživatelů ví, že Google Chrome nabízí možnost stažení aplikací pro vzdělávání ať už v cizích jazycích nebo biologii.

Videohovory a chat

V obchodu najdete spoustu aplikací pro propojení nejpoužívanějších sociálních sítí a služeb pro videohovory. Jeden z nejlepších je Hangouts od nikoho jiného než od Google.Zajímali by Vás další skvělé aplikace a doplňky? Napište mi návrhy do komentářů.