13. 10. 2013

5 + 1 nejlepších seriálů [ 1. část ]

Neznám člověka, který by nesledoval seriály. Každý má svůj šálek čaje a poslední dobou se zdá, že se s nimi roztrhl pytel. V následujícím článku Vám představím první část mých nejoblíbenějších seriálů.

1. Zákon gangu / Sons of Anarchy
- Začnu celkem netradičně. Ne každý tento seriál zná, ale když řeknu, že tam hraje Ron Perlman, tak je jisté, že to není žádné béčko. Motorkářský klub ve městě Charming ukazuje dnešní skutečné praktiky motogangů jako prodej zbraní, drog a bílého masa a samozřejmě praní špinavých peněz. Války mezi gangy a neskutečně poutavé vedlejší příběhy jsou dostatečnou zárukou zábavy na několik hodin.

2. Dexter
- Asi každý fanoušek seriálů zná Dextra. Nenápadného soudního analytika a experta přes krev. Jenže kvůli jeho traumatu z dětství má tak trošku neobvyklého koníčka - zabíjet kriminálníky, kteří kvůli dírám v zákonech stále unikají spravedlnosti. Je tomu pár dní, kdy celou sérii uzavřela osmá řada, která končí celkem podivně.
3. Policejní odznak / The SHIELD
- Do té doby relativně neznámý herec Michael Chiklis aka Vic Mackey společně se svojí zásahovou jednotkou uklízí ulice Los Angeles ve čtvrti Farmington. Avšak má pár drobných chyb - nechá se uplácet, krade zabavené zboží a zabíjí všechny, kteří mu v tom chtějí zabránit.
Celkem reálný pohled na dnešní policejní politiku a nejen to Vám ukáže Shield.
4. Hvězdná brána / Stargate 
- Nenajde se člověk, který by o Hvězdné bráně neslyšel. Tým SG-1, který pomocí červí díry putuje galaxií a získávají nové přátele a nepřátele a společně se pokouší ubránit Zemi. Stargate je můj nejoblíbenější seriál, který musím každé dva roky vidět.
5. Zmetci / Misfits
- Pokud se objevují v seriálu nadpřirozené schopnosti nebo superhrdinové, tak je jasné, že se o tom dozvím. Stejně tomu je tak ve výborném britském seriálu Misfits. Jedná se o partu rozličných mladíků, která je během výkonu nařízených prospěšných prací zastižena ohromnou bouří, která jim každému dá rozdílné nadpřirozené schopnosti. Jak se s tím poperou?
6. Lovci duchů / Supernatural
- Bratři Winchesterové jako vyvolení lovci příšer na Zemi. Nebe, peklo, očistec, andělé, démoni nebo sama Smrt na Vás čekají na každém rohu a ani o tom nevíte. Podaří se jim tento boj vyhrát?