12. 9. 2013

10 + 1 aplikací na Android, bez kterých bych nevyšel z domu #2

Operační systém Android vládne světu a rád bych Vám představil 11 aplikací na Android, které patří v současné době mezi nejúspěšnější a nejlepší a přesto je stále možná nemáte ve svém smartphonu.

1. Pou - dnes již legendární hra, která nám pamětníkům připomněla staré dobré časy tamagochi. Hodiny a hodiny času se dá strávit u starání se o Vašeho pouíka. Můžete ho umývat, česat, krmit, hrát si s ním atp. Čeká na Vás spousta zábavy!
2. Svítilna - spousta starších typů telefonů s Androidem v sobě nemá zabudovanou svítilnu, šikovnou aplikaci, která používá led diodu telefonu, která je součástí fotoaparátu.

3. Viber - velice šikovná aplikace pro mobilní volání a psaní přes internetové připojení. Její velký pisálkový konkurent WhatsApp patří taktéž mezi top aplikace na obchodu Play, avšak komunita Viber patří mezi nejrozšířenější na světě v této kategorii.
4. Jízdní řády - bez této aplikace se Váš telefon snad ani nemůže jmenovat chytrý. Nutnost téměř pro všechny. Ať už se jedná o Pubtran nebo jízdní řády od iDNESu.
5. Hill Climb Racing - jednoduchá, ale neskutečně chytlavá hra, kdy pomocí brzdy, plynu a spousty vylepšení musíte zdolat hned několik úrovní tratě.
6. MX Player - existuje spousta přehrávačů videí na Android, ale pro mě je pouze jeden, na který nedám dopustit a tím je MX Player. Tuny možností nastavení a hromada podporovaných formátů, to vše a mnoho dalšího naleznete při stažení tohoto programu.
7. Fruit Ninja - tato dnes již legendární hra o rozsekávání ovoce a zeleniny nesmí chybět v žádném telefonu. Grafická náročnost není nikterak vysoka, takže ji můžete spustit i na starších strojích.
8. iDNES - co by to bylo za smartphone, kdyby na něm chyběla aplikace pro nejčtenější internetové zprávy v České republice.
9. SoundHound - další legenda, která nám pomáhá při rozpoznání písniček a melodií. Každý zná ten pocit, kdy slyší v rádiu v autě písničku, ale za boha si nemůže vzpomenout na její název.
10. Temple Run 2 - druhý díl jedné z nejstahovanějších a nejchytlavějších her v historii Androidu. Pronásledovaný obří gorilou se budete prodírat džunglí a zdolávat různé nástrahy, které před Vámi budou padat. Spousta možností upgradů a bonusů Vám hru zpestří a přinutí Vás hrát stále dále a dále.
11. Jewels Star - v současné době je ke stažení velká spousta her, které fungují na stejném principu spojování stejných kamenů a využívání různých bonusů. Ale Jewels Star je hra, která byla moje první a u které prosedíte dlouhé hodiny, protože Vás nepustí!