27. 8. 2013

The Incredible Adventures of Van Helsing - pořádná dávka zábavy [ RECENZE ]

Neuvěřitelná dobrodružství Van Helsinga. Zní to legračně, ale za tímto krkolomným názvem hry se schovává několik hodin pořádné zábavy ve stylu RPG.Nedávno jsem tuto hru zakoupil na Steamu za super cenu 5€. Plná cena je nyní 10,99€. Ačkoliv postavu Van Helsinga jako takovou moc rád nemám a film je pro mě nižší průměr, tak jsem neodolal a po shlédnutí několika gameplayů, šel do toho. RPG žánr je můj nejoblíbenější a upřímně řečeno, vůbec jsem netušil, co mohu od této hry čekat.
Tak jako ve většině RPG her je zde klasický bar, kde máte zdraví, manu, způsob boje, lektvary atp. Grafika hry je lepší průměr, ačkoliv některé animace jsou odfláknuté. Jako například rozprsknutí nepřátel na malé kousíčky.

Příběh hry není nikterak oslnivý. Van Helsing a jeho přítelkyně - duch Lady Katarina plní různé úkoly, aby se nakonec dostali na kobylku šílenému nepříteli Profesorovi Fulmigatimu, který celý svět zaplnil stvůrami klasickými i originálními. Než hru dokončíte, čekají na Vás tisíce duchů, gargoylů, trpaslíků, lidí, pavouků a robotických věciček připravené zkřížit Vám cestu. Celou hru provázejí různé hlášky, kterým se nemůžete nesmát.

Ovládání je velice intuitivní a samozřejmostí je možnost nastavení vlastních kláves na různé akce. Vybrat si můžete mezi dvěma způsoby boje. Na blízko mečem nebo na dálku pistolí. U své společnice si taktéž zvolíte způsob jakým Vás má v boji podporovat. Osobně jsem zvolil Van Helsinga jako tanka a Catarinu jako podporu z dálky. Zejména kvůli vyššímu počtu HP a možností Cleavu, což je útok na více nepřátel stojících přímo před Vámi.
Veškeré možnosti útoků si nejprve pořádně pročtěte a rozmyslete si jakou větev pojedete a která Vás bude nejvíce bavit. 

Co se týče hratelnosti hry tak je nadstandardní. Celé dohrání mi trvalo zhruba 16 hodin s tím, že jsem se ani chvilku nenudil. Možnosti zlepšování zbraní a arsenálu komplexně je již ta horší stránka. Vzhledy a typy zbraní a vybavení se opakují a pokud budete vše pečlivě prodávat, získáte za malou chvíli takové množství peněz, že nebudete mít o lektvary nouzi.
V podstatě celá hra je jen o tom, že mlátíte haldu nepřátel a bez přestávky pijete lektvary. Pokud ještě není konec cooldownu pro další nápoj, je potřeba se schovat a utéct. Ale světe div se, ono to funguje a hra Vás přímo vtáhne dovnitř. Celá hra je skvěle podtrhnutá velmi povedeným soundtrackem, který dodává tu správnou atmosféru.

Hru mohu jen doporučit. Za tuto cenu to je pořádná dávka nefalšované zábavy!