31. 8. 2013

Nejlepší doplňky pro Google Chrome [ 1. část ]

Je tomu již dávno, kdy Google Chrome byl batoletem ve světě webových prohlížečů. Dnešním dnem jej primárně používá více než 15% uživatelů na světě. Pokud bychom odečetli lidi, kteří si neumí kromě IE stáhnout jiný prohlížeč, dostali bychom číslo o mnoho vyšší :-)

K tomuto úžasnému prohlížeči, který má nejrychlejší vývoj ze všech se neodmyslitelně vážou i doplňky a jeho Obchod Chrome. Pomocí těchto doplňků si můžete z prohlížeče vytvořit plnohodnotný nástroj, pomocí kterého dokážete ovládat počítač i bez nainstalovaných programů. Rád bych Vás představil první várku užitečných doplňků, které v praxi můžete využít. Některé fungují jako pouhé "odkazy" na služby a některé jako kompletní programy. Pokud se ke Chrome přihlásíte pomocí google účtu, automaticky se Vám stáhnou veškeré programy na nové PC, pokud si to budete přát.

1. GMail - skvělý doplněk, který Vám přímo za polem pro zadávání webové adresy zobrazuje počet nepřečtených emailů a slouží taktéž jako odkaz pro rychlé otevření google mailu.
2. goo.gl URL Shortener - další doplněk přímo do programu, pomocí kterého můžete jednoduše zkracovat webové odkazy na tvar http://goo.gl/xXxx. Určitě pro něj naleznete plnohodnotné využití.3. Pixlr Editor - rádi byste narychlo upravili obrázek, ale nemáte na počítači zrovna nainstalovaný editor? Malování je ale až moc primitivní. S Pixlr editorem zvládnete spoustu pokročilých funkcí jako práci s vrstvami, rozostření hned několika způsoby, vložení filtrů pro obrázek atp. Dalo by se říci, že to je online náhrada Photoshopu.4. Angry Birds, Cut the rope, Ultimate Flash Sonic a další hry - ke stažení zdarma je zde spousta her, které můžete znát z Androidu nebo různých konzolí. Naleznete zde i plnohodnotné hry ve stylu RPG atp.
5. Evernote web - pátým a zároveň posledním doplňkem v tomto díle je všem dobře známý Evernote, kterému se věnuji například v tomto článku. Jedná se o další doplněk "přímo ke kliknutí", pomocí kterého si můžete různé odkazy či webové stránky rovnou ukládat na Váš evernote účet.