9. 6. 2013

Prestashop - tipy, triky, návody: #6 Nastavení obchodních podmínek a karet "CMS"

Minulý díl pojednával o nastavení stránek jako takových. Nyní se již podíváme hlouběji a to na nastavení tzv. CMS karet, které se v Prestashopu používají pro zobrazení sekcí nejčastěji v patičce. Tyto sekce mohou obsahovat téměř cokoliv. Jsou však využívány hlavně pro odkazy na obchodní podmínky obchodu, dopravní podmínky, právní upozornění atp.

Odkaz na obchodní podmínky eshopu, stejně tak i odkaz na IČ obchodníka je dle české legislativy nutné uvést. K tomuto účelu je používán nejčastěji modul CMS ( blockcms ), který je součástí základní instalace Prestashopu. Je potřeba jej nastavit dle parametrů jednotlivého obchodu a my se nyní společně podíváme jak na to.
Nejprve je nutné si konfigurovat samotný modul a to v kartě Moduly - Moduly - Blok CMS tlačítko Konfigurovat. Dostaneme se na stránku, kde nastavíme, které odkazy v zápatí se mají zobrazovat. Odškrtneme možnost Home, jelikož odkaz na hlavní stránku máme v logu a je zbytečné plýtvat místem. Ostatní nastavme dle potřeby. Odškrtněme možnost "Display "Powered by PrestaShop"není nutné si kazit design touto reklamou. Co se týče Informací v zápatí, je to znovu čistě na Vás.Dále je potřeba upravit samotný obsah odkazů a to v kartě Konfigurace - CMS. Zde po kliknutí na editaci stránky přiřadíme jednotlivou karty do kategorie ( pokud nějaké máte ). Pojmenujeme ji např. Obchodní podmínky a do meta popisu dáme to samé. Do klíčových slov je potřeba zadat znovu jen pouze fráze týkající se CMS karty. Po přidání Přátelské URL např. obchodni-podminky budeme na posledním kroku a to samotné úpravě obsahu v jednoduchém html editoru.
Jak mají podmínky vypadat Vám radit nebudu, každý eshop má svoje podmínky dle svých parametrů a je potřeba si nejdříve vygooglit jaké požadavky musí mít obchodní podmínky v ČR. Nebo samozřejmě po dohodě s obchodníkem můžete použít podmínky někoho jiného.Po tomto krátkém nastavení budeme mít již k dispozici odkaz na CMS karty v patičce všech stránek. V případě nutnosti odstranění některých odkazů ze záhlaví, které přes modul ovlivnit nejdou, je potřeba již editovat samotný soubor .tpl, o kterém si budeme povídat v dalších dílech. 

Příští příspěvek se bude zabývat nastavením Lokalizace stránek, ať už se jedná o samotné překlady nebo nastavení zobrazení času atp.