25. 6. 2013

Prestashop - tipy, triky, návody: #10 Moduly: Facebook

Hrubou formu webových stránek máme hotovou a nyní je potřeba jej vyšperkovat různými moduly, abychom prodávali co nejvíce a usnadnili zákazníkům jejich nákup. V následujících několika dílech si představíme nejpoužívanější moduly zdarma a jejich případné nastavení.

Co by to bylo za webové stránky, kdyby neobsahovaly facebook doplňky. Některé weby nemají ani svoji vlastní diskuzi pro registrované zákazníky a používají pouze tu facebookovou.

Asi nejdůležitější je modul pro FB Like naší stránky. Správa firmy na této sociální síti je téměř nutností. Vzhledem na její možnosti je taktéž velmi užitečné se o tuto stránku starat. Můžeme zde informovat zákazníky o nejnovějších akcích, nových produktech, soutěžích atd.

K tomuto účelu slouží zdarma modul Prestalove Like Box - tento používám pro zobrazení boxu s novinkami na stránce ( na samotný "LIKE" box používám ještě jiný modul )
Zadáme jednoduché parametry jako šířka a výška atd. dle pokynů.Na samostatný "malý" like box je lepší Fanpage Likebox, u kterého v konfiguraci nastavíme přímo do jaké části stránek jej chceme implantovat. Znovu zadáme detaily jako velikost, barvu atp. Následně, po uložení všech parametrů, se nám modul začne zobrazovat dle naší libosti. šikovné je dole i pole pro preview jak bude likebox vypadat.Dalším facebook modulem je znovu Facebook Like Button a to pro "lajkování" jednotlivých stránek se zbožím.

Po krátké konfiguraci velikosti, písma atd. je potřeba modul někde uchytit. Je nutné tedy vložit "{hook h="facebookLike"}" do .tpl stránky, kam chceme box přidat. V mém případě na www.ladyplace.cz pod počet kusů u daného zboží.Poslední skvělý modul zdarma pro propojení stránek s Facebookem je Facebook Comments pro již zmiňované přidání diskuze/komentářů k jednotlivým stránkám o zboží.
Pro zaktivování tohoto modulu je nicméně potřeba si založit aplikaci na Facebook developers
Posléze pouze vložíme admin ID a app ID do příslušných políček. V případě problémů použijte Google a nebo mi napište na email.

V dalším díle probereme moduly pro srovnávací portály.