1. 6. 2013

Prestashop - tipy, triky, návody: #3 Nastavení vlastností, výrobců a dodavatelů zboží

V tomto díle ukáži zbývající možnosti nastavení sekce Katalog, které jsme v minulém díle nestihli.

Další kartou po Produkty je 1.2 Kategorie - zde je možné přidat či odebrat jednotlivé kategorie, které budou zobrazovány v hlavním menu. Znovu kliknutím na Přidat novou položku přidáme hlavní kategorie či případné podkategorie obchodu. V praxi to může vypadat například takto:


KATEGORIE

- Trička
-- s rukávem
-- bez rukávu
- Obuv
-- s podpatkem
--- s platformou
---- malou
---- velkou
--- bez platformy
-- bez podpatku
- Pásky
-- pánské
--- elegantní
--- sportovní
-- dámské

Je zde samozřejmě možnost přidat ke kategoriím a podkategoriím popisky a případné obrázky, které se zobrazí vždy po rozkliknutí. Dále můžeme nastavit přístupy k jednotlivým typům návštěvníků a zadat podmínky zda-li se jim tato kategorie bude zobrazovat či nikoliv. V praxi - potřebujeme zobrazit např. Pásky - Akční pouze řádně registrovaným zákazníkům, tak zvolíme odkliknutí pole Zákazník.

1.3 Monitorování - zobrazením sekce dostaneme seznam všech kategorií a zboží, které mají nějakou "chybu" - například prázdné kategorie, Seznam produktů se zadanými atributy a bez zadaného množství dostupného pro prodej atd. Schválně píši chybu v uvozovkách, jelikož se například nejedná o chybu jako takovou, ale systém na toto jen upozorňuje.

1.4 Atributy a hodnoty - v našem případě potřebujeme pouze dva atributy a to Barva a Velikost. Po vytvoření atributu Barvy pokračujeme s vytvořením jeho hodnot. Učiníme tak kliknutím na tlačítko "+" uvedeno zeleně v obrázku níže.Vyjede nám seznam všech hodnot jako např. Stříbrná, Černá, Bílá, Modrá ...
Kliknutím na editační tlačítko upravíme parametry této hodnoty. Název ( pole Hodnota ), Barva ( možnost zadání přes HEXa kód ), popř. barevná textura. Následně se pak budou tyto "barvy" zobrazovat v kartě Produkty - Upravit zboží - Kombinace. Stejný princip je i například s atributem Velikost.


1.5 Vlastnosti produktů udávají, jak již bylo zmíněno v druhém díle, určité doplňující vlastnosti, které ke zboží můžete přidat jako Křehké, 230V, Pálivé a podobně.

1.6 Výrobci - pokud chceme svým zákazníkům sdělit od jakých výrobců určité zboží pochází, je zde možné nastavit jejich název i adresu. Po rozkliknutí výrobce u produktu lze posléze zobrazit nějaké základní údaje o něm.

1.7 Dodavatelé - tato karta funguje na stejném principu jako Výrobci

1.8 Obrázkové mapy - toto nastavení bohužel nepoužívám. Avšak přímo po otevření této sekce je zde přímý popisek této funkce.

1.9 Štítky - zobrazují nám seznam všech použitých štítků použitých při vytváření zboží. Můžeme je zde samozřejmě editovat.

1.10 Přílohy ke zboží - jak bylo zmíněno již v druhém díle. Je možné přes tuto sekci taktéž nahrát různé soubory ke zboží - návody, manuály, šablony záručních listů atd.

Z hlavní sekce Katalog je to vše. Nyní máme nastavené různé vlastnosti a atributy zboží, které na eshopu budeme mít. Postupem času si samozřejmě zvyknete na celý proces a bude se Vám to zdát jako hračka. V dalších kroku se vrhneme již na ještě důležitější část nastavení systému - Vybrání šablony a její úprava.