7. 6. 2013

10 + 1 tipů na program pro Váš počítač

Nedávno jsem zveřejnil seznam 11 aplikací pro Android, bez kterých bych si nedokázal představit používání chytrého telefonu. Tentokrát představím seznam programů pro PC na operační systém Windows , které pro Vás nemusí být zas tak známé, ale přesto bych si bez nich nedokázal představit práci na počítači.

1. Trillian - v mé drobné recenzi jsem zmiňoval všechny výhody tohoto skvělého IM klienta. Bez problémů nahradí Facebook Messenger, ICQ, GTalk, Twitter a zejména i Skype včetně podpory chatování a volání v rámci této skvělé aplikace.
2. Evernote - nejlepší program pro chytré a synchronizované poznámky na PC a mobilním telefonu. Výbornou recenzi naleznete zde.
3. BlueVoda Website Builder - pokud patříte mezi ty, kteří si při slově "margin" představí nový produkt od Vitany a psaní webu je pro Vás španělská vesnice, tak mám pro Vás alternativu. BlueVoda Website Builder, který je ke stažení zdarma je dle mého nejzdařilejší WYSIWYG editor na trhu. Pomocí tohoto programu dokážete při troše praxe a postupu pokus/omyl vytvořit celkem obstojné webové stránky bez znalostí webového jazyka.
4. uTorrent - existuje mnoho P2P klientů, ale pouze jediný mi vyšel vstříc ve všech směrech. uTorrent nabízí pohodlné české prostředí, které Vás opoutá snadnou nastavitelností a výbornou funkčností.
5. DAEMON Tools Lite - neexistuje lepšího emulátoru mechanik než je tento. Práce s image soubory mi dává smysl pouze při používání daemonu.
6. Bandicam - jak jsem již zmiňoval v mé recenzi zde, odinstalujte nepoužitelný a zbytečný Fraps, který zatěžuje Vaše PC, zejména hard disk. Nainstalujte Bandicam a natáčejte konečně videa obrazovky bez omezení.
7. AVS Video Editor - další program, o kterém jsem se v minulosti rozepsal. Pokud sháníte nepříliš rozsáhlý program pro úpravu videí a zároveň Vám nevyhovuje jednoduchost Windows Movie Makeru, nainstalujte AVS Video Editor, který mi jako jediný vyšel vstříc ve všech směrech.
8. GOM Media Player - na poli přehrávačů videí zuří nemilosrdná válka. Pro mě je však vítězem GOM. Snadná obsluha, možnost rozšíření, přehrávání souboru, který zrovna stahujete a zejména lehký příjemný design rozhodl o tom, že jediným programem pro přehrávání videí bude právě on.
9. AIMP - když už jsme u přehrávačů, tak si nemůžu dovolit nezmínit program AIMP se širokou škálou rozšíření a individuálního nastavení přesně na míru. AIMP je kvalitní audio přehrávač, který se Vám zcela jistě zalíbí.
10. Geek Uninstaller - každý jistě zná případ, kdy odinstaluje nějaký program, ale na disku po něm stejně zbude zbytečný balast, ať už se jedná o registry nebo nesmazané reklamní složky. Snadnou obsluhu a široké spektrum funkcí si u Geeku jistě zamilujete. Pro mě je to jediný použitelný program v této kategorii.
11. Microsoft Security Essentials - ačkoliv nejsem fanoušek produktů Microsoftu ( Office a Windows 7 považuji za jediné dva použitelné produkty ), tak jsem si po dlouhém zkoušení antivirů nechal právě tento program. Vyhovuje mi zejména rychlou a snadnou obsluhou a aktualizací, skvělým uživatelským prostředím a HW nenáročností.
A jaké programy byste doporučili Vy?