5. 6. 2013

10 + 1 aplikací na Android, bez kterých bych nevyšel z domu

Již třetím rokem používám chytrý telefon a po celou tu dobu jsem rád za to, že jeho operační systém je Android. Po několikatýdenním vyzkoušení všech ostatních konkurenčních platforem jsem si potvrdil fakt, že moje případné další telefony pojedou na Androidu.

Zde Vám představím 10 svých nejoblíbenějších aplikací, bez kterých bych s telefonem nevyšel z bytu.

1. Advanced Task Killer - aplikace, která nesmí chybět téměř na žádném smartphonu, ať je poháněn sebelepším hardwarem. Moje aktuální osvědčené nastavení pro HTC Desire X je:
Auto Kill Level - Aggressive
Auto Kill Frequency - Every half hour
Security Level - Medium
2. CamScanner - program pro vyfocení dokumentu, jeho následné oříznutí a grafickou úpravu s konečným převodem na soubor PDF. CamScanner je výborný pomocník pro ty, kteří nemají u sebe klasický scanner  ( doma nebo v terénu ) a vystačí si s horší kvalitou výsledného dokumentu než by byl případný scan z PC.
3. Dropbox - jakožto uživatel HTC mám zdarma na 2 roky 25GB místa na nejlepším současném externím uložišti na světě. Používám jej takřka denně při sdílení důležitých dokumentů s rodinou, přáteli či v práci. V nejnovějších androidech je tato aplikace většinou předinstalovaná.
4. Evernote - nejúčinnější multiplatformní aplikace pro správu poznámek. Více v recenzi zde.
5. gReader - zatím nepřekonaný program na Android pro čtení RSS zpráv.
6. Kalendář Google a Google Tasks - po vyzkoušení mnoha jiných druhů kalendářů, které mnohými recenzemi byly vyzdvihovány, jsem stále zůstal u této brutální a superfunkční kombinace pro zaznamenání denních úkolů. Z drtivé většiny jsou tyto aplikace již předinstalovány.
7. Meteor - svým prostředím mně nejvíce vyhovující meteomapa se vždy aktuálními informacemi.
8. Poweramp - nejlepší přehrávač hudby pro Android. Plná verze dostupná pouze za 78 Kč !!!
9. Soundhound - dnes již legendární program pro "odposlouchávání" hudby a její následnou identifikaci. Kdo by to neznal - jedete autem, posloucháte rádio nebo během filmu zazní hudba, která Vás uhrane. Pomocí Soundhound zjistíte o který se jedná song. Dnes již z většiny taktéž součást systému.
10. Sports Tracker - aplikace pro zaznamnávání Vašich sportovních úspěchů a neúspěchů a jejich následné zapsání do statistiky. Tento program mi sedl nejvíce ze široké škály konkurence.
11. Pubtran - jízdní řády hromadné dopravy České republiky, kdo by je neznal.KOUKNĚTE TAKTÉŽ NA DRUHÝ DÍL

A co Vy? Jaké máte nejoblíbenější aplikace?