31. 5. 2013

Prestashop - tipy, triky, návody : #1 Instalace

Pokud jste se rozhodli založit vlastní eshop pomocí některého z redakčních systémů a zvolili jste si Prestashop, gratuluji, jedná se dle mého o nejlepší redakční systém pro tvorbu internetového obchodu a příspěvky v tomto blogu Vám pomůžou s jeho leckdy strastiplným nastavením a optimalizováním.

Pokud již máte zprovozněnou vlastní doménu a hosting tak nezbývá nic jiného než se pustit do instalace systému. Nejsnadnější a hlavně nejrychlejší způsob je použít tento odkaz, kde si zvolte možnost Automatický upload balíčkukterý Vám zajistí nahrání všech potřebných souborů do jedné minuty. Stačí zadat Vaše přístupové údaje FTP a o vše ostatní se systém postará sám. Samozřejmě je možné si stáhnout celý balíček přímo ze stránek výrobce. Avšak jeho následná instalace a kopírování na FTP například pomocí Total Commanderu či jiného programu je příšerně zdlouhavá a náročná záležitost.

Následně již postupujte dle kroků uvedených na stránkách C4.

Po dokončení celého procesu budete mít na Vašich webových stránkách nainstalovanou základní verzi systému Prestashop a dobrodružství může začít :-)

V příštím díle Vás seznámím s administrátorským prostředím systému.