3. 2. 2013

Blogování v roce 2013


Často si člověk říká, že mít blog je dnes již "out".
Ale myslím si, že blogování má dnes stále ještě šanci se uchytit. Často se mi stává, že hledám zajímavé informace, které na klasických "profláklých" webech nenajdu. Google mi často nalezne zajímavé osobní weby, na kterých lidé sdělují svoje osobní pocity k aktuálnímu dění ve světě. A tím nemám na mysli jen zprávy jako takové. Ale zajímavé názory, nad kterými se člověk musí občas zamyslet. Vést kvalitní a čtivý blog je v dnešním světě plném sociálních sítí čím dál obtížnější. V tomto zrychleném stylu žití si každý nenajde 5 minut volného času přečíst si ledajaký článek. Chce to nápad a určitou míru provokace. Když se řekne úspěšný blog, představím si webzine myego.cz Radka Hulána.
Jméno Radek Hulán zná téměř každý, kdo se zajímá posledních několik let o produkty Microsoftu. Jeho subjektivní články o téměř nejdokonalejší firmě na světě jsou právě přesně tím, co dnes zaujme.
Ačkoliv nepatřím mezi fanoušky MS, rád si jeho stránky otevřu a dozvím se o věcech i z druhé strany. Spousta tzv. IT webů jako Živě.cz. jsou taktéž velmi subjektivně zaujaté, ale nikomu to nevadí, protože do něj přispívá vícero redaktorů. Jeden člověk si už netroufne "hateovat" celou redakci že?...

Doufám, že mi toto blogovací nadšení nějakou dobu vydrží a podaří se mi splodit i nějaké hodnotné články.